Konferens i Dalarna


Kombinera äventyr och arbete på konferens i Bjursås!

Upplev Dalarnas vackra natur och upptäck vildmarken under fartfyllda äventyr - besök Bjursås för en konferens utöver det vanliga. Oavsett årstid finns passande och roliga aktiviteter för gruppen.

Ingen grupp är för stor eller för liten. Vi hjälper till med att planera en konferens som passar just dig och ditt företag, oavsett om ni stannar över dagen eller övernattar i våra stugor. Vi har en mängd olika aktiviteter att erbjuda. Vad sägs om att ni som grupp exempelvis testar på trekamp, femkamp, vin- och whiskeyprovning, yoga, turridning på islandshästar, rallybilsrace, 4-hjulingsrace eller tävlingar?

Kombinera arbetet med utomhusaktiviteter och/eller lunch ute i det fria. En härlig avslutning på dagen kan vara ett besök i restaurangen och en avkopplande stund i vår relaxavdelning. 

Konferensanläggningen har plats för upp till 60 personer i en biosittning. I skolsittning ryms cirka 45 personer. Vi tillhandahåller allt som kan behövas för din konferens i lokalen. Logi finns i våra fräscha timmerstugor i dalainspirerad stil. Vi anpassar självklart boendet efter gruppens önskemål och i login ingår avresestäd, sänglinne och frukost.

Varför välja konferens i Bjursås?
- Gruppen håller ihop under hela vistelsen
- Nära till boende, pister, restaurang, bad och övriga faciliteter
- Bastuflotten, en succé både sommar som vinter
- Bra priser
- Barnvänligt, förläng gärna vistelsen genom att stanna med familjen
- Skräddarsydda paket just för Ditt företag

Läs mer om våra aktivteter och paket i menyn till vänster, eller kontakta oss för en skräddarsydd konferens!

Soulpark avslutning Soulpark avslutning Öppet året om Öppet året om TrickCams TrickCams
Vädret i Bjursås
Temp
Nyhetsbrev




Laddar...
Laddar...
Laddar...
Laddar...